Przejdź do głównej zawartości

Taryfikator COCOF na lata 2014-2020 po Polsku


Pojawiło się już tłumaczenie taryfikatora COCOF na lata 2014-2020. Dokument w polskiej wersji dostępny jest pod tym linkiem.
Przy okazji wspomnę, że Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju kończy prace nad krajowym Taryfikatorem (obecnie jego zapisy są konsultowane w Instytucjami Zarządzającymi). W porównaniu z poprzednikiem, w nowej wersji będą dwie tabele dotyczące:


  • zamówień w całości objętych dyrektywami unijnymi w zakresie zamówień publicznych oraz
  • zamówień, które nie są objęte dyrektywami lub są nimi częściowo objęte.
Podobnie jak w Taryfikatorze COCOF, podniesiono stawki bazowe wskaźników korekt, jednocześnie wskazano możliwość obniżenia w zależności od wagi nieprawidłowości. Nie wyjaśniono natomiast w jaki sposób określić wagę nieprawidłowości, co oznacza że odpowiedzialność za zastosowanie niższych wskaźników korekty spada w całości na Instytucje Zarządzające.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak oswoić wskaźniki produktu i rezultatu

Wskaźniki produktu i rezultatu służą monitorowaniu najważniejszych efektów zrealizowanego projektu. Beneficjent jest zobowiązany osiągnąć, a następnie przez okres trwałości  utrzymać określone we wniosku o dofinansowane wartości wskaźników. Stanowią one zatem istotny element w procesie realizacji projektu.

Instalacje fotowoltaiczne/solarne - dostawa czy robota budowlana

Częsty problem podczas przygotowywania przetargu na zakup paneli fotowoltaicznych/instalacji solarnych to wybór właściwego rodzaju zamówienia: robota budowlana a może usługa. Ze względu na różnice w wysokości progów unijnych kwestia dość istotna, bo skutkująca wyborem miejsca publikacji ogłoszenia o zamówieniu (publikator unijny bądź BZP).